Regionalne Centrum Kultury w Pile Strona Główna Miasto Piła

Co?

.........

.........

.........

.........

.........

.........

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Konkurs na opowiadanie kryminalne

Kryminalna Gra Uliczna

Kryminalna Gra Uliczna 

Patronaty

blog "kryminalna piła"

Partnerzy

kontakt


Tegoroczna Kryminalna Gra Miejska odbywać się będzie na podstawie powieści poznańskiej pisarki Joanny Opiat-Bojarskiej pt. "Zaufaj mi, Anno". Scenariusz gry jest autorską i swobodną adaptacją książki (zmienione zostały miejsce akcji, zakończenie powieści, przemilczane zostały pewne wątki oraz drugie dno powieści).

Uczestnicy Gry - uczniowie reprezentujący zespoły pilskich gimnazjów i liceów pod opieką nauczycieli - tym razem będą mieli wyjątkową możliwość zbadać okoliczności sprawy dotyczącej nielegalnych przyjemności i ich śmiertelnych konsekwencji. Staną prze pytaniami: czy to robota seryjnego mordercy? Jaki związek z zabójstwami maja dopalacze? Czu uda się zdemaskować mordercę zanim zaatakuje po raz kolejny?

Uczestnicy Gry wcielą się w role dziennikarzy śledczych  i z pewnością przeżyją niecodzienną przygodę intelektualną oraz etyczną. Tegoroczna Gra nie jest bowiem tylko umysłową łamigłówką, odbywającą się na ulicach naszego miasta. Gra nieść będzie ze sobą wyraźny przekaz dydaktyczny o szkodliwości wszelkich używek i niebezpieczeństwach czyhających na wszystkich, którzy po nie sięgają.

W grze uczestniczyć mogą trzyosobowe zespoły uczniowskie wraz z opiekunem, reprezentujące poszczególne szkoły pilskie: gimnazja i licea. Zgłoszenia w postaci danych osobowych (imię i nazwisko uczestników oraz opiekuna wraz z kontaktem telefonicznym oraz nazwą szkoły) należy przesyłać na adres: gra@kryminalnapila.pl.

Zapraszamy!


Start Kryminalnej Gry Miejskiej: godz. 12.00
16 kwietnia 2015 r.

Odprawa w holu RCK „Fabryka Emocji” o godz. 11.45 16.04.2015 r.

Kryminalną Grę Miejską wraz z Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” i Szkołą Policji realizują członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Fortyfikacyjnego „Przedmoście Piła”.

 

Współorganizator: Partnerzy strategiczni: 
Szkoła Policji w Pile Zbrodnia w Bibliotece
Partnerzy medialni:

Tygodnik Nowy


Reporter - magazyn kryminalny        
Festiwal dotowany jest przez:
Studio K2

H.ESSERS


Firma CREDO